Quantcast

LOOK > What's the Most You've Ever Spent at a Fast Food Joint?

HonkyTonkWoman 2012/05/18 21:07:48
You!
Add Photos & Videos
Is this an actual receipt?! I've spend a lot of money on fast food before... but this is going WAY overboard! How much is the most you've spent? I'm curious.

funny photos
Add a comment above

Top Opinion

  • La 2012/05/18 23:27:07
    $10 - $20
    La
    +3
    I'm sure I've bought food for me and another person before. Nowadays I get it for free ;)

    The cheque average is usually between $8-$9 but occasionally a family will come through and order $50+ worth of food.

Sort By
  • Most Raves
  • Least Raves
  • Oldest
  • Newest
Opinions

  • NUCKLEDRAGGER 2012/07/29 11:13:48
    $50+
    NUCKLEDRAGGER
    I once went on a McDonald's run when I was a crew member on the U.S.S. Enterprise CVN-65. I dropped almost $85 that night in 1984, today that would be $187.64 today.
  • Gangstersteve1993 2012/06/07 00:54:19
    $10 - $20
    Gangstersteve1993
    I don't really need to spend that much
  • Anna E 2012/05/21 17:19:17
    $10 or less
    Anna E
    There are extremely few fast-food gag-n-pukes I'll visit.
  • MJ 2012/05/21 15:53:44
    $20 - $40
    MJ
    plenty with my big family
  • themadhare ~IJM 2012/05/21 15:52:13
    $10 or less
    themadhare ~IJM
    not much.
  • Rebel geek. 2012/05/21 10:48:41
    $40 - $50
    Rebel geek.
    there where alot of people and i did'nt pay LOL
  • jackie 2012/05/21 09:14:30
    $10 or less
    jackie
    Lol it probably was a BK party :p
  • Recruit 2012/05/21 04:23:46
  • giggity giggity 2012/05/21 03:33:39
    $50+
    giggity giggity
    +2
    Bought a lot of food for me and my friends.
  • Chris Beahan 2012/05/21 02:21:21
    $20 - $40
    Chris Beahan
    Last summer, my son & I went to this new place called "Elevation Burger" and their gimmick was that the beef was 100% grain fed, the fries were cooked in 100% peanut oil & they had all natural fruit drinks. I was down with it until our bill was like $21 for 2-burger/fry/soda meals. I'm all about the environment & eating smart; but a 1/4 pounder with cheese never looked so good.
  • jackie Chris B... 2012/05/21 09:15:56
    jackie
    +2
    how did it taste?
  • ⚥Κόζμω ... jackie 2012/06/22 00:31:14
    ⚥Κόζμω Græme اليا Mongrain
    +1
    Since he didn't mention that, assume he had NO TASTE.
  • SafariMarti 2012/05/21 02:16:10
    $10 - $20
    SafariMarti
    And that was only when it wasn't all for me
  • Beanybudd 2012/05/21 02:15:33
    $10 - $20
    Beanybudd
    Just a guess. But it was probably around 10 bucks. Probably was a coffee, wrap, yogurt parfait and fries. I don't eat at fast food places any more unless it is last resort.
  • bansheebanski 2012/05/21 00:44:39
    $20 - $40
    bansheebanski
    .........me and my buddy wanted to see who could eat the most chicken nuggets.....we both got to i think 60 before we couldnt really move lol
  • BILL 2012/05/20 20:25:09
    A whole lot more than that
    BILL
    +1
    I was really hungry and I always order to much
    fast food
    I WOULD LIKE 2 OF EACH PLEASE OK SUPER SIZE IT
  • Cameryn (◠‿◠✿) 2012/05/20 19:44:03
    $10 or less
    Cameryn (◠‿◠✿)
    But for my whole family it's around $45.
  • MOMMA THOMAS 2012/05/20 18:56:35 (edited)
    $10 - $20
    MOMMA THOMAS
    +1
    .......SELDOM HAVE FAST FOOD THESE DAYS. ..GREAT GRANDMA

    BY THE WAY, WHERE WAS THE PARTY?
  • AminaAliya 2012/05/20 17:56:09
    $10 or less
    AminaAliya
    feel like im wasting money if i spend more
  • ⚥Κόζμω ... AminaAliya 2012/06/22 00:42:08
    ⚥Κόζμω Græme اليا Mongrain
    On Fast Food, likely right, I usually avoid the National Chains & favor local Gourmet places instead.
  • Loser lollipop 2012/05/20 17:16:37
    $10 - $20
    Loser lollipop
    First world problems but gotta feed the family out sometimes :/
  • S.H 2012/05/20 15:53:53
    $20 - $40
    S.H
    £20. Treated myself and a few others a couple of times.
  • Aingean 2012/05/20 14:24:23
    $20 - $40
    Aingean
    The more people you are feeding the more your bill is. *sigh*
  • Chaya2010 2012/05/20 14:15:49
    $10 - $20
    Chaya2010
    +2
    I couldn't justify spending over £10 on crap food for myself.
  • mark 2012/05/20 14:04:52
    $10 - $20
    mark
    If you only count me.
  • xXILoveVinnyBooXx 2012/05/20 14:02:02
    $10 - $20
    xXILoveVinnyBooXx
    +2
    For 5 people including: Me, my sister, my brother, my mom, and my dad.
  • Lexxi 2012/05/20 14:00:07
    $40 - $50
    Lexxi
    bought for my whole extended family
  • $10 or less
    ϟ Emma ϟ_♥loves♥supernatural♥
  • Corsair 2012/05/20 10:55:56
    $40 - $50
    Corsair
    I remember once my friends and I were all going to another friend's house for a movie night. I decided to pig out for myself in front of the movie. So this is what I bought for the whole night:


    Large pizza and wings = $32
    Wendy's burgers = $14
    BK whoppers and fries = $12

    Oh wow, I spent more than $40 to $50. Including the junk food from 7-11 which cost $12, that would be the grand total of $70.
  • ⚥Κόζμω ... Corsair 2012/06/22 00:44:37 (edited)
    ⚥Κόζμω Græme اليا Mongrain
    You'll likely be paying for liposuction &/or a quadruple bypass too.

    The American Weigh!
  • Corsair ⚥Κόζμω ... 2012/06/22 10:41:17
    Corsair
    +1
    Believe it or not, I'm skinny. I only weigh 140lbs. I have a high metabolism and I have trouble gaining weight because of it.
  • ⚥Κόζμω ... Corsair 2012/06/22 17:20:57
    ⚥Κόζμω Græme اليا Mongrain
    A common assumption of such consumption, sounds like you have an endocrine problem, hope your other vitals are good.
  • Corsair ⚥Κόζμω ... 2012/06/23 02:10:46
    Corsair
    +1
    Thanks, hopefully my next visit to the doctor is a good one. My last check up I was good. But even at my size I can still get clogged arteries from junk so that doesn't make me invincible. Only healthy living.
  • Curmudgeon 2012/05/20 08:16:19
    $10 - $20
    Curmudgeon
    +1
    It was pricy, but the food was all homemade and really filling. Anyplace where the new owner is a former city restaurant inspector is a good place to stop in my opinion.
  • Ocean Eyes 2012/05/20 07:09:09
    A whole lot more than that
    Ocean Eyes
    Around $150. Bought food for an event and for extras to last my whole entire family.
  • Ann 2012/05/20 06:10:00
    A whole lot more than that
    Ann
    188.05
  • Brynn 2012/05/20 05:53:10
    $20 - $40
    Brynn
    Pizza and Chinese takeout are usually the most expensive. But I remember in grade school one of my teachers bought McDonalds for a bus full of kids while on a field trip. His wallet must have taken a beating!
  • Marcus Clark 2012/05/20 05:51:28
    $10 - $20
    Marcus Clark
    +1
    per person.
    This receipt is obviously for a large group.
  • Sophie 2012/05/20 05:47:22
    $10 or less
    Sophie
    I got a thing for tostadas, they are inexpensive but that is just a plus! I get them from lots of different places, love them!
  • Johann 2012/05/20 05:21:53
    $10 or less
    Johann
    I rarely got out, I only eat what I fell like eating/can stomach with appetite. That and it is a treat away from home/college.

See Votes by State

The map above displays the winning answer by region.

Fun

2014/10/23 01:02:36

Hot Questions on SodaHead
More Hot Questions

More Community More Originals